Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Okul müdürü ve öğrencilerinden oluşan bir gurup, Vergi haftası dolayısıyla Düziçi Mal Müdürü Şevket Durman’ı ziyaret etti.

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Altıntaş, bir grup öğrenci ile birlikte VERGİ HAFTASI kapsamında Düziçi Malmüdürü Şevket Durman’ı ziyaret ederek Vergi Haftası’nı kutladı.

 Düziçi Mal Müdürü Şevket Durman vergi haftası hakkında öğrencilere bilgiler vererek, öğrencilerin yönettiği soruları cevapladı. Durman, “Öncelike böyle bir nezaket ziyareti yapmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Heran her zaman kapımız sizlere açıktır. İlçemizde şuan itibari ile kayıtlı mükellef sayısı 202 olup, 2013 yılı Ocak ayı itibaren 2 trilyon 847 bin 329 Tl’dir. Giderimiz ise 6 trilyon 984 bin Tl’dir. İlçe olarak % 40’lık bir açığımız var. Bu giderimiz 1465 devlet memuru mevcuttan kaynaklanıyor. Herkes dürüst esnaf olursa Türkiye genelindeki bu açıklarımız tamamen ortadan kalkacaktır. Herkes yaptığı alışverişin fişini, faturasını almalıdır. İşletme açan herkes vergi mükellefi kaydını yaptırmalıdır.

Ziyarete ilişkin bilgi veren  Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Okul müdürü Mehmet Altıntaş  “Vergi haftası dolayısıyla Düziçi Mal Müdürü Şevket Durman’ı Okulumuzun 9-B sınıfı öğrencileri ile böyle bir haftada ziyarete ederek yanında olduğumuzu ve öğrencilerimizle birlikte buraya gelerek insanlarımıza verginin bir vatandaşlık borcu olduğuna dikkat çekmeyi istedik. Bu ziyaretle Düziçili kardeşlerimize bu mesajımızı iletmiş olacağız. Bu çocuklarımızın gelecekleri, istikballeri çok açıktır. Onlara çok güveniyorum.” şeklinde konuştu.2350 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Adwords2
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret313069
Takvim