Voleybol Yarı final müsabakalarında dört takımı eleyerek grup birincisi başarısını elde eden Üzümlü İlköğretim okulu Mini Voleybol takımı, yarı finalde Osmaniye’yi temsil edecek.

Elde edilen büyük başarıdan sonra ilçeye dönen öğrenciler, okul idaresi ile birlikte Düziçi kaymakamı Nevzat Şengök ve İlçe Milli Eğitim Müdürümü Ahmet Sarı’yı ziyarete ettiler.

Osmaniye İl Birinciliğinin ardından Şanlıurfa’da yapılan Bölge yarışmasında grup birincisi olan ve yurt genelinde yapılacak olan yarı final müsabakalarında ilimiz Osmaniye’yi temsil etme başarısını yakalayan Üzümlü Ortaokulu Mini Voleybol takımı 22 Şubat 2013 Cuma günü Düziçi kaymakamı Nevzat Şengök ve İlçe Milli Eğitim Müdürü  Ahmet Sarı tarafından kabul edildi.

Üzümlü  Ortaokulu Mini Voleybol takımı,  Okul Müdürü Durdu Kurt, Antrenör Hasan Çetin ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yunis Yılmaz tarafından gerçekleşen ziyarette, okul müdürü ve Durdu Kurt tarafından Şengök ve Sarı’ya, Mini Voleybol takımının yaptığı maçlar ve bundan sonra yapacağı maçlar hakkında bilgiler vererek, takımın yarı finale kadar nasıl geldiğini anlattı.

Düziçi kaymakamı Nevzat Şengök ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sarı ‘da ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getirerek minikleri bir bir kutladılar ve yarı final maçlarında da ilimizi en güzel şekilde temsil edeceğinize ve bunun içinde elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyoruz, dediler.

Şengök, “Tebrik ederim arkadaşlar ilçemizin adını böyle güzel başarı ile duyurduğunu için” şeklinde konuşurken Şengök’ün bundan sonra ne olacak sorusuna, Antrenör Hasan Çetin, “Afyon, Mersin, Amasya ve Elazığ bu gruptan biri ile maç yapacağız. Okulumuz Türkiye genelinde ilk 32 içerisine girdi. Bu gruptan çıkarsak Türkiye Şampiyonasına katılacağız” bilgisini verdi.

Şengök  başarı ziyaretine ek olarak, “Okul sporlarındaki başarılara artık alışmış vaziyetteyiz. Sporla birlikte eğitimimizi aman geride bırakmayacağız. Bilinçli yaparsak, dersleri ihmal etmez ise bir ruh ile yola çıkarsak başarı kendiliğinden gelir. Bunun için ikisini aynı anda yürütmemiz gerekiyor. Bu size aynı zamanda iyi bir anı olarak kalacak”1883 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Adwords2
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret313065
Takvim