Kurtuluş mahallesi sakinleri Deliçay üzerinde daha önce yıkılan köprünün yenisinin yapılmasını bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda şiddetli yağmur seline dayanamayarak yıkılan ve çevre sakinlerine yokluğu ile sıkıntı yaşatan Deliçay köprüsünün yeniden yapılması bekleniyor. Vatandaşlar, köprü olmadığı için ahşap merdiven kullanarak dereden geçiyorlar.

Deliçay’ın Islah edilmesiyle birlikte yayaların en kestirme yolu kullanmak için çaydan geçmekte sıkıntı yaşadıkları gözlenirken, yayaların geçişi kolaylaştırmak için dereye iki adet ahşap merdiven koyduğu tespit edildi.

DSİ’nin Dereye Girmek Tehlikeli ve Yasak levhasına rağmen tehlikelere ve uyarılara aldırmadan gitmek istenen yere daha kısa yolu kullanarak gitmek isteyen vatandaşlarımız, “Kurtuluş mahallesinden TOKİ ve okullar bölgesine okullara gitmenin en kısa tek yolu burasıdır. Hele hele de okula zamanında ulaşmak için çok kısa yol burasıdır. Normal yolu kullansak en az 500-1000 metre yürümemiz gerekiyor. Ayrıca TOKİ zeytinliği olarak bilinen yerde ev sayısı hızla arttı. Tokilerden, ve bu evlerden Kurtuluş mahallesine ulaşım en kısa olarak buradan sağlanıyor. Araçlar mecburen uzun yolu kullanıyor ama yayaları için dereden geçmek daha kolay geliyor. DSİ yetkililerinden buraya bir köprü yapılmasını bekliyoruz” dediler.1162 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Adwords2
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret313069
Takvim