Düziçi Girişimci İş Adamları Derneği (DÜGİAD), yönetim kurulu ve üyelerinden oluşan 30 kişilik heyetle, Kayseri Genç sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD)’ın davetlisi olarak Kayseri’de bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.

 Kayseri’deki ticaret ve yatırım faaliyetlerini araştırmak ve fikir alışverişinde bulunmak üzere şehirde bir dizi ziyaretleriler gerçekleştiren DÜGİAD üyeleri GESİAD dernek binasında bir toplantı yaptı.

GESİAD dernek genel sekreter yardımcısı Musa Kirazlı, dernek faaliyetleri hakkında DÜGİAD üyelerine brifing verdi.  DÜGİAD genel sekreteri Zafer Yılmaz’da dernek faaliyetleri hakkında kısa bir sunum yaptı. Toplantı sonunda DÜGİAD Başkan Vekili Orhan Yıldız, Ziyaretin anısına Osmaniye’ye Özgü yer fıstığı hediye ederken GESİAD, DÜGİAD’a ziyaretin anısına plaket verdi. 

Geziye katılan iş adamlarımız bu geziden ve fikir alışverişinden memnun kaldıklarını, bu tür gezi ve incelemelerin daha arttırılarak farklı şehirlerde ticari faaliyetler hakkında yakından bilgi sahibi olmanın ufuklarını genişlettiğini ifade ettiler.  

Geziye katılan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ahmet Yumşak; gezinin çok verimli geçtiğini, Kayseri’deki üretim faaliyetlerinin Düziçi için bir örnek olabileceğini ve Düziçi’nin de gelişmek için mutlaka imalata ve üretime geçmesi gerektiğini söyledi. Yumşak; “Bizim tek ihtiyacımız birlik olmak, Düziçi esnafı bir araya gelip doğru adımlar atarsa burası bir üretim şehrine dönüşebilir. Biz inanıyoruz ki sanayi alanında birçok yedek parçayı burada üretebiliriz. Bu konuda üretim yapan diğer şehirlerden eksiğimiz yok avantajımız var. Önemli olan bir araya gelip cesur adımlar atabilmek.” dedi.  

İş ziyaretlerinin ardından üyeler Kayseri’nin tarihi ve turistik yerlerini gezdi, Erciyes’te stres attı.1238 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Adwords2
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret313070
Takvim