2429 seçmeni olan Böcekli beldesinden Çunur, ayrılıp Atalan beldesine bağlanmak için 24 Şubatta Halk oylamasına gidecek. Devlet hizmetlerinden daha fazla yararlanmak için Köy olmak isteyen Yeşilyurt Mahallesi de ayrılmak için imza topladı.

Bağlı bulundukları Böcekli beldesinden Atalan beldesine katılmayı hedefleyen Çunur da vatandaşlardan bazıları, “Böcekli ile aramızdaki mesafe 4-5 km. Mahallemiz Atalan beldesi ile iç içedir. Atalan’a daha yakınız. Mahalle olarak Belediye hizmetlerinden de yeterince yararlanamıyoruz” iddiasında bulundular.

                Yeşil yurt mahallesi de köy olmak istiyor

Dümbürdek olarak bilinen Yeşil yurt mahallesi de yeterince belediye hizmetlerinden yararlanamadıkları için mahalle olmaktan çıkıp köy olabilmek için imza toplamaya başladı. Yeşilyurt sakinlerinden bir kısım vatandaş ta, “Devlet köyüne daha iyi bakıyor. Etrafımızdaki köyler sürekli hizmet alırken mahalle olarak bizler nerede ise yok denecek kadar hizmet alamıyoruz. Atalan’a bizde bağlanmak isteriz ama Atalan beldesi siyasi çoğunluğu kaybederiz korkusuyla bizi bağlamak istemiyor. Dümbürdek Yeşilyurt mahallesinde de kesin halk oylamasına gidilir ve EVET çıkar iddiasında bulundular.

Böcekli’nin Belediyeliği düşebilir

Böcekli beldesine bağlı Çunur ve Yeşilyurt gibi iki mahallenin ayrılık yönünde çabalarının olumlu sonuçlanması ve Vali Celalettin Cerrah’ın onay vermesi halinde Böcekli beldesinin belediye belde ve belediye ünvanı elden gidebilir.

Ancak bir seçenek daha var, çıkacak EVET sonuçlarına mevcut belediye yönetiminin onay vermesi işi hızlandırır, fakat belediye mevcut gelirlerinden kayba uğrayacağı ve beldelik ve belediyeliğin elden gidebileceğini gerekçe göstererek sonuçlara HAYIR diyebilir.

ATALAN Beldesi de tehlikede

1995 seçmene sahip olan Atalan beldesi, Nüfus ve seçmen sayısını paralel olarak belde ve belediyeliğinde tehlike sinyali var. Zira nüfus ve seçmen sayısı azalan ve tehlike sinyali veren Atalan beldesinde şuan seçmen sayısı 2000’inin altına düştü. Çunur’u Atalan’a katabilirler ise Atalan’ın seçmen sayısı artacak ve Atalan paçayı kurtaracak. Aksi halde Atalan’da beldelik hakkını kaybedebilir önümüzdeki yerel seçimlerde Atalan olmayabilir. Bu nedenle Atalan beldesi, Çunur’un EVET demesi ve Atalan’a bağlanmasını büyük bir heyecanla bekliyor ve Çunur’da halk oylamasına destek veriyor.1367 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Adwords2
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret313065
Takvim